Iskolánk története

Kakucs község Pest vármegye déli részén a dabasi járás területén fekvő barátságos, családias település. Lakossága valamivel több, mint 2700 fő. Egyetlen iskolája a Kakucsi Általános Iskola, amely több, mint két évszázada szolgálja, neveli – oktatja a falu lakosságát és gyermekeit.

Iskolánk négy épület együtteséből álló intézmény, amely többek között az alsó- és felső tagozatos termeknek, a tornateremnek, a művészeti termeknek, az ebédlőnek és a titkárságnak adnak helyet.

Tantermeink hangulatosak, barátságosak, a régi épület ellenére a termek és teremberendezések korszerűek. Három interaktív táblánk, projektorunk, számítógépes oktatótermünk, laptopok és egyéb kiegészítők szolgálják a kompetencia alapú nevelés – oktatást.

Büszkék vagyunk arra, hogy elnyertük az Örökös ÖKOISKOLA és Madárbarát iskola címeket, igyekszünk ennek a mindennapokban is megfelelni. Sokat teszünk azért, hogy tiszta, otthonos kulturált környezetben tanulhassunk, dolgozhassunk.

2023. május 19-én a Pázmány Péter Katolikus Egyetem dísztermében vették át iskolánk képviselői a Családháló-díjat. A díjjal olyan intézményeket és embereket ismernek el, akik munkájuk során különösen sokat tettek a családokért. Általános iskola kategóriában a mi iskolánk kapta meg ezt a díjat a szavazatok alapján. Büszkék vagyunk rá, hisz ezt a szülők és a falu közösségének összefogásával nyertük el.

Legfontosabb pedagógiai elvünk a személyiségközpontú pedagógia, melynek lényege: minden gyermekhez más út vezet. Intézményünk minden tanuló számára biztosítani kívánja az esélyegyenlőséget, ennek érdekében biztosítjuk a halmozottan hátrányos helyzetű tanulók számára az integrációs nevelés – oktatást, amely lehetővé teszi számukra, hogy képesek legyenek megfelelni a sikeres társadalmi beilleszkedés követelményeinek.

Olyan nevelési-oktatási módszereket alkalmazunk (kompetenciaalapú nevelés, kooperatív tanulási technikák, differenciálás), melyek kiválóan igazodnak a kiemelt figyelmet igénylő tanulók egyéni képességeihez. Alkalmasak arra, hogy a tanulókból kihozza az elvárható maximális készségszintet, a tehetséges tanulók számára teret nyújt a szárnyaláshoz.